Google+’ta Artık Kişisel Hesabınız ile İş Profilinizi Birleştirebiliyorsunuz

Google+ kullanıcıların Gmail’deki kişisel profillerini ve işle ilgili Google Apps hesaplarını birleştirilebileceklerini açıkladı.
Google Apps, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Google+ desteğini kazandı. Google, o zaman taşınmanın gerçekleşeceğini bildirmişti ve dokuz ay sonunda nihayet birleşme gerçekleşti.
Google’ın yeni hizmetlerinden birisi olan Google Paket, kullanıcıların bir yerine iki ayrı hesabını kullanmasına izin verecek. Transferi yapanlar için ise, sadece birincil Google + profili ile ilişkili e-posta adresi ile giriş mümkün olacak. Bu birleşme, hem işi için hem de özel hayatı için hesabı bulunan kullanıcılar oldukça işine yarayacak.
Transfer 48 saat içinde gerçekleşip, kullanıma hazır hale geliyor. Transfer süreci boyunda hesaplardan paylaşım, kişi ekleme/çıkarma gibi işlemler yapılamıyor.
Google+ Hesaplarında Birleştirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle, Google Paket bölümünden Google+ transferi aracını tıklayın. Bu araç, bir “hedef” hesabına bir de “kaynak” hesabından Google+ hesabı ve bağlantıları aktarır.
Bir transfer isteyin. 48 saate kadar sürebilen bu süreçte hesaplarınızdan paylaşım gerçekleştiremiyorsunuz.
Transfer tamamlandığında, engellemeler, bildirimler kaynak hesaptan, hedef hesaba kopyalanır. Ancak bu profil bilgileri mesaj ya da yorum olarak kaynak hesap içeriği hedef hesabına aktarılmaz.
Artık Google+ profil kaynak hesabı ve tüm Google + Profil silme seçeneğini seçerseniz, Google ‘downgrading’den önce, Google Paket adresinden kaynak hesabınızdan Google + veri indirmenizi öneririz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s