iPhone Şarjını İki Kat Artıran Program

iPhone’ların şarj sorununa hacker’lar jailbreak ile çözüm buldu.

Akıllı telefonların tüketicilerin gözündeki en büyük sorunu, kısa kullanım süreleri. Gün içerisinde, internet ve eğlence için sürekli olarak kullanılan bu telefonlar ortalama olarak 3 ile 9 saat arasında bir kullanım süresi sunuyor. Sektörün en popüler telefonu olan iPhone’da tüm seri boyunca bu konuda özel bir yere sahip oldu.

En sıkı Apple fanatiklerinin bile mizah konusu haline getirdiği iPhone kullanım süresi için, Apple yeni güncelemelerle çözüm bulmaya çalışıyor. Öte yandan, resmi olarak bu süre tüketicileri tatmin edecek miktarda hiç artış göstermedi. Şirket politikaları gereği Apple bu konuda ciddi bir çözüm sunmazken, hacker’lar umut verici bir yöntemle sorunu bitirmeyi hedefliyor.

Bir çeşit jailbreak programı olan BattSaver adlı uygulama, telefonun aşırı enerji harcamasına neden olan tüm özelliklerini kapatmanızı sağlıyor. Sistemi hack’leyen uygulama normalde iOS’un izin vermediği ince ayarları yapmanıza izin veriyor. İhtiyacınız olmayan özellikleri kapattığınız zaman iPhone 4 ve 4S model cihazınız iki kat daha fazla kullanım süresine sahip olabiliyorsunuz. Cydia Store üzerinden satılan programı 2.99 dolar karşılığında satın almanız mümkün.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s